Özbekistan Kargo Servisimiz ile İşinizi Sınırötesine Taşıyın!

Özbeksitan'a kargo göndermek artık çok kolay! Hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlarla işinizi sınırötesine taşıyan servisimizle tanışın. Şimdi ücretsiz teklif alın!

ups beyaz logo
dhl beyaz logo
fedex beyaz logo
tnt beyaz logo
 • Uygun Fiyat

  Tüm taşıma modlarında en iyi fiyat avantajı.

 • Anlık Takip Sistemi

  Kargonuzun durumunu anlık olarak öğrenin.

 • Sipariş Yönetimi

  Tüm satış kanallarınızı tek panelden yönetin.

Özbekistan Kargo Fiyatı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Özbekistan kargo fiyatı hesaplaması, Navlungo ile kolay ve hızlıdır. Gönderinizin ağırlığı, boyutları ve teslimat süresi gibi faktörlere göre kargo ücretleri değişkenlik gösterir. Navlungo, anlaşmalı kargo firmalarının tekliflerini karşılaştırarak en uygun seçeneği bulmanıza yardımcı olur. Hesapla butonu ile gönderinizin detaylarını girdikten sonra, fiyat tekliflerini görüntüleyebilir ve en uygun olanı seçebilirsiniz.

Hesaplama Aracı

kg

Özbekistan Kargo Fiyatları

Özbekistan kargo fiyatları, gönderi detaylarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ağırlık, boyut ve teslimat süresi gibi faktörler kargo ücretlerini etkiler. Navlungo, anlaşmalı kargo firmalarının fiyatlarını karşılaştırarak sizin için en uygun ve ekonomik seçeneği sunar. Fiyat tekliflerini görmek ve kargo gönderimlerinizde avantajlı fiyatlar elde etmek için panelimize gidin, Navlungo ile Özbekistan'a kargo gönderiminin kolaylığını yaşayın.

Ücretsiz Teklif Al
Paket TürüTaşıma YoluFiyat
KoliDenizTeklif Al
KoliKaraTeklif Al
KoliHavaTeklif Al
Özbekistan Kargo Fiyatları

Özbekistan kargo gönderimlerinizde kargo maliyetlerinizi görmek için hemen panelimize gidin, gerekli bilgileri girin ve saniyeler içerisinde sizin için oluşturulan ücretsiz teklifleri inceleyin.

Fiyatları Gör

Müşteri Hikayeleri

twin logo
“Navlungo ile çalışmaya başladığımdan beri hem deniz yolu hem hava yolu hem de son kullanıcı ve distribütör gönderilerimizde, koli ya da palet taşımalarımızda, gümrükte ve kargo aşamalarında hiçbir problem yaşamıyoruz. Uçtan uca mükemmel bir hizmet sağlıyorlar.”
Mehmet Esat Tavukçu
Mehmet Esat TavukcuOperasyon Yöneticisi - Twin Science
DSIGN logo
“Navlun teklifleri için birkaç firmadan teklif toplamaya çalışıyor ve dönüş alabilmek için defalarca hatırlatma yapmak zorunda kalıyordum. Navlungo ekibi sayesinde tüm taleplerime çok hızlı geri dönüşler alabiliyorum. Ekibin çok özenli çalışması ve hassas takibi sayesinde tüm ürünler zamanında noktalara teslim ediliyor. Navlungo ve tüm ekibine destekleri için çok teşekkür ederim.”
thumbnail_berrin_zeyrek_af80a5bed7.webp
Berrin ZeybekProje Yöneticisi - Dsign Group
Caretta Home logo
“Navlungo ile bir yıldır Gaziantep’ten Amazon Avrupa ve Amerika’ya express, koli ve palet bazlı sevkiyatlar yapıyoruz. Sevkiyat operasyonu ve sevkiyat sonrasında verdiği desteğin yanında Navlungo, kolay anlaşılabilir web sitesi ile tüm lojistik süreçlerinde yanımızda. Bu sayede biz de sadece satışa odaklanabiliyoruz. Destek ve katkılarından dolayı tüm ekibe teşekkür ederim.”
thumbnail_cetin_bayraktar_714fb4c3f1.webp
Çetin BayraktarE-Ticaret Müdürü - Caretta Home

Özbekistan Kargo Gönderilerinde Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışı kargo takibi gelişen teknolojiye rağmen hala zor ve belirsizliklerle dolu bir alandır. Ancak Navlungo kargo firmasından bağımsız olarak size bir kargo takip numarası verir. Size verilen bu numarayı panel üzerindeki sevkiyatlarım sekmesinde ilgili yere yazarak kargonuzu anlık olarak takip edebilir, teslimat noktaları ve güncellemeleri anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Özbekistan’a kargo göndermek için tercih edebileceğiniz üç yöntem vardır. Bu gönderim yollarının kendine göre farklı avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Özbekistan kargo gönderim sürecinde tercih edebileceğiniz nakliye türleri şu şekildedir:

 • Havayolu ile kargo gönderme diğer seçeneklere göre en hızlı ve en güvenli olan yoldur. Fakat diğer seçeneklere kıyasla daha yüksek maliyetli olabilir.
 • Karayolu ile kargo gönderme genelde birden çok noktaya teslimat yapılabilmesine olanak sağladığı için tercih edilir. Teslimat süresi birkaç haftaya kadar uzayabilse de havayoluna göre daha uygun maliyetlidir.

Özbekistan’a kargo gönderirken öncelikle kargonuzun uzun bir yol gideceğini unutmamalı ve bu yola uygun paketleme yapmalısınız. Kargonuzun uygun ve dayanıklı bir şekilde paketlenmesi oluşabilecek hasarı da minimuma indirir.

Ayrıca Gönderinizin içeriğini doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Bu durum gümrük yetkililerinin işlerini hızlıca yapmalarına olanak sağlar ve zaman kaybı yaşamanızın önüne geçer. Göndereceğiniz kargonun Türkiye’de ve Özbekistan’da yasaklı olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Yasaklı olan ürünler gümrüklerden geri dönerek sizi mali olarak zarara sokabilir.

Türkiye, Özbekistan ile düzenli bir ticari etkileşim içinde olan ve beşinci ticari ortağı konumunda olan bir ülkedir. Bu ilişkide 2017 yılına kadar net ithalatçı pozisyonunda olan Türkiye, 2018 yılından itibaren net ihracatçı haline gelmiştir. Türkiye’nin Özbekistan'a ihraç ettiği ürünler arasında makinalar, elektrikli cihazlar, plastikler, demir ve çelikten eşyalar ve boyacılık ürünleri bulunmaktadır.

Öte yandan, Türkiye'nin Özbekistan'dan ithal ettiği başlıca ürünler arasında bakır ve bakır ürünleri, pamuk ve pamuk ipliği, çinko ve çinko ürünleri, plastikler ve inorganik kimyasallar yer almaktadır.

Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte e-ticaret ağı da gelişmektedir. Akıllı cihazların her yaşta insan tarafından yaygın bir şekilde kullanılabiliyor olması da bu ağın genişlemesine olanak sağlamıştır. E-ihracat, ürünlerinizin internet ortamında var olmasını ve sadece ülke genelinde değil yurt dışında da müşteri bulmanızı sağlar.

E-ihracat yapmak için yerine getirmeniz gereken bazı prosedürler vardır fakat en büyük avantajı vergilendirmedir. Gönderdiğiniz ürünleri ticari amaçla gönderdiğinizde vergiler daha indirimli bir şekilde alınır. E-ticarette teslimat sürelerinin alıcıyı etkileyen faktörlerden biri olduğunu düşünürseniz Navlungo’yu tercih ederek siz de diğer kullanıcıların önüne geçebilirsiniz.

Özbekistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek mümkündür. Özbekistan’dan kargo gönderimi sağlayan birçok firma vardır. Navlungo’yu kullanarak Özbekistan kargo firmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderirken teslimat sürelerini etkileyen bazı faktörler vardır. Fakat süreyi en çok etkileyen tercih ettiğiniz taşımacılık yoludur. Havayolu ile gönderileriniz birkaç günde teslim edilebilirken diğer yollar ile bu süre birkaç haftaya kadar uzayabilir.

Özbekistan kargo ücreti hesaplanırken birçok faktör göz önüne alınır. Gönderinizin türü, içeriği, gönderim amacınız, tercih ettiğiniz kargo firması, gönderinizin ağırlığı bu faktörlerdendir. E-ihracat kapsamında gönderim sağladığınız ürünler için daha uygun vergiler ödeyebilir, daha ağır ve büyük gönderileriniz için daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Gönderinizin ne kadar sürede teslimat adresine iletileceği de bu ücretleri etkiler. Hızlı teslimatı tercih ettiğiniz takdirde daha yüksek ücret ödeyebilirsiniz.

Özbekistan’a göndermek istediğiniz ürünler bir aracı tam olarak doldurmuyorsa Özbekistan parsiyel nakliye hizmetlerini kullanabilirsiniz. Parsiyel taşımacılık aynı yere giden farklı firmalara ait ürünlerin tek bir araçla gönderilmesi prensibi ile hizmet veren bir taşımacılık şeklidir. Uygun depo şartlarınız yoksa veya göndereceğiniz ürünleri bekletmeden göndermek istiyorsanız siz de parsiyel taşımacılığı tercih edebilirsiniz. Parsiyel nakliye hizmetini kullandığınız takdirde navlun ücretleri de aynı aracı kullanan göndericiler arasında paylaştırılır. Bu durum maliyeti düşürmenize olanak sağlar.

 1. Ana Sayfa/
 2. Yurt Dışı Kargo Servisi/
 3. Özbekistan Kargo
İlk gönderinizi beraber gerçekleştirelim.
7/24 destek, online ödeme, yük takipHemen Teklif Al