Sıkça Sorulan Sorular

Navlungo olarak global pazar yerleri üzerinden yurt dışına satış yapan küçük işletmelerin e-ihracat lojistik süreçlerinde yurt dışı kargo teklifi alma, gönderme, depolama, fulfillment gibi bütün aşamalarda onlara uçtan uca hizmet sunuyoruz.

Desi hesabı, gönderinizin en x boy x yükseklik / 5000 formülü ile bulunur.

Bu iki servis arasındaki temel fark teslimat süreleridir. Express gönderiler daha hızlı teslim edilirken Eco gönderilerin teslim süresi biraz daha uzundur. Eco servisin ücretleri ise Express servise göre daha uygundur.

Navlungo panelinize Etsy, Ebay, Wish, Shopify, İkas, WooCommerce, Ticimax gibi platformlardaki mağazalarınızı entegre edebilirsiniz. Bu entegrasyon ile birlikte pazar yerlerine siparişleriniz geldiği an Navlungo paneline otomatik olarak düşer. Siz sadece ürün açıklaması, GTİP ve konşimento tutarını girerek çok hızlı bir şekilde proformanızı hazırlayabilirsiniz. (Proforma, Navlungo paneli üzerinden otomatik olarak oluşmaktadır.)

Evet. İstanbul da dahil olmak üzere 20 farklı şehirde adresinizden kurye aracılığıyla ücretsiz olarak paketlerinizi teslim edebilirsiniz. Proforma hazırladıktan sonra “Sevkiyatlarım” panelinden ilgili gönderilerinizi seçerek “Kurye Oluştur” butonu ile adresten alım için talimat verebilirsiniz.

Hayır. Yurt dışına yapılan gönderilerde ödeme, gönderici tarafından yapılmaktadır. Ürünleriniz depomuza geldiğinde ölçümleri yapılıp sisteme bilgileri girildikten sonra panelinizde ödeme ekranı açılır ve ödeme yapmanız beklenir.

Mikro ihracat, 300 kg ve fatura tutarı 15.000 Euro’yu aşmayan gönderilerin gümrükçü tutmadan ETGB belgesi ile gönderilmesidir. Navlungo üzerinden gönderim türünü “mikro ihracat” seçerek bu hizmet ile gönderim yapabilirsiniz. Proforma ile birlikte proforma tutarı kadar KDV’siz, TL para biriminde ve GTİP kodu bilgisinin de içinde yer aldığı bir e-arşiv faturası kesilmelidir. Bu kesilen faturayı Navlungo’daki “Sevkiyatlarım” içinde yer alan “Sevkiyat belgelerini yükle” bölümünden yükleyebilirsiniz. Ürün yurt dışı edildikten sonra hazırlanan ETGB belgesi mail adresinize iletilir. Bu belge ile KDV iadesine başvurabilirsiniz.

Proformanızı oluşturduktan sonra ilgili sevkiyat içerisinde bulunan “Kargo Etiketi Yazdır” butonundan etiketinizi çıkartarak paket üzerine yapıştırıp depomuza ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz.(Sisteme yüklediğiniz diğer tüm belgelerin çıktısı depo personellerimiz tarafından alınır.)

Ürün gönderimi yaparken size özel atanan operasyon uzmanınız ile içerik açıklaması ve ürün bedelini paylaşırsanız sizlere sigorta tutarı bildirilir. Kabul etmeniz durumunda bu tutar gönderi ücretinize eklenmektedir.

Böyle bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ek bir sigorta yapmadan gönderilen ürünlerin kayıp ya da hasarlı teslimi durumlarında tazmin işlemi gerçekleşirken proforma bedelinin maksimum 100 Dolar tutarına kadar ödemesi yapılır. Bu yüzden proforma bedeli yüksek gönderileriniz için ek sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Not: Yapısı itibariyle kırılmaya meyilli olan ürünler ve yanlış paketlemeden dolayı hasarlı teslim edilen gönderilerde sigorta yapılmış olsa bile tam tazmin sağlanamadığını belirtmek isteriz.

İlk gönderinizi beraber gerçekleştirelim.
7/24 destek, online ödeme, yük takipHemen Teklif Al