Fransa Kargo Servisimiz ile İşinizi Sınırötesine Taşıyın!

Fransa'ya kargo göndermek artık çok kolay! Hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlarla işinizi sınırötesine taşıyan servisimizle tanışın. Şimdi ücretsiz teklif alın!

ups beyaz logo
dhl beyaz logo
fedex beyaz logo
tnt beyaz logo
Fransa Kargo Servisimiz ile İşinizi Sınırötesine Taşıyın!
 • Uygun Fiyat

  Tüm taşıma modlarında en iyi fiyat avantajı.

 • Anlık Takip Sistemi

  Kargonuzun durumunu anlık olarak öğrenin.

 • Sipariş Yönetimi

  Tüm satış kanallarınızı tek panelden yönetin.

Fransa Kargo Fiyatı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kargonuzun türü, ağırlığı ve hedefi kargo fiyatını belirler. Zarf, belge ya da kutu, kargonun boyutu ve ağırlığı fiyatlandırmada önemli bir rol oynar. Fransa'ya gönderim yaparken, en doğru ve ekonomik kargo seçeneğini bulmak ister misiniz? Navlungo'nun kullanıcı dostu kargo hesaplama aracı, sizlere en iyi kargo seçeneklerini sunar. Ağırlığı ve ülkeyi seçerek anında kargo fiyatlarınızı hesaplayın.

Hesaplama Aracı

kg

Fransa Kargo Fiyatları

Fransa’ya kargo ücreti, gönderinizin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Kargo ücretinizi öğrenmek için Navlungo üzerinden paketinize göre bir teklif alabilir ve böylece maliyeti öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken anasayfada bulunan “Hemen Teklif Al” butonuna tıklamaktır. Daha sonra paketinizle ilgili bilgileri girerek size sunulan uygun teklifleri inceleyebilirsiniz.

Paket TürüTaşıma YoluFiyat
KoliDenizTeklif Al
KoliKaraTeklif Al
KoliHavaTeklif Al
Fransa Kargo Fiyatları

Fransa kargo gönderimlerinizde kargo maliyetlerinizi görmek için hemen panelimize gidin, gerekli bilgileri girin ve saniyeler içerisinde sizin için oluşturulan ücretsiz teklifleri inceleyin.

Fiyatları Gör

Müşteri Hikayeleri

twin logo
“Navlungo ile çalışmaya başladığımdan beri hem deniz yolu hem hava yolu hem de son kullanıcı ve distribütör gönderilerimizde, koli ya da palet taşımalarımızda, gümrükte ve kargo aşamalarında hiçbir problem yaşamıyoruz. Uçtan uca mükemmel bir hizmet sağlıyorlar.”
Mehmet Esat Tavukçu
Mehmet Esat TavukcuOperasyon Yöneticisi - Twin Science
DSIGN logo
“Navlun teklifleri için birkaç firmadan teklif toplamaya çalışıyor ve dönüş alabilmek için defalarca hatırlatma yapmak zorunda kalıyordum. Navlungo ekibi sayesinde tüm taleplerime çok hızlı geri dönüşler alabiliyorum. Ekibin çok özenli çalışması ve hassas takibi sayesinde tüm ürünler zamanında noktalara teslim ediliyor. Navlungo ve tüm ekibine destekleri için çok teşekkür ederim.”
thumbnail_berrin_zeyrek_af80a5bed7.webp
Berrin ZeybekProje Yöneticisi - Dsign Group
Caretta Home logo
“Navlungo ile bir yıldır Gaziantep’ten Amazon Avrupa ve Amerika’ya express, koli ve palet bazlı sevkiyatlar yapıyoruz. Sevkiyat operasyonu ve sevkiyat sonrasında verdiği desteğin yanında Navlungo, kolay anlaşılabilir web sitesi ile tüm lojistik süreçlerinde yanımızda. Bu sayede biz de sadece satışa odaklanabiliyoruz. Destek ve katkılarından dolayı tüm ekibe teşekkür ederim.”
thumbnail_cetin_bayraktar_714fb4c3f1.webp
Çetin BayraktarE-Ticaret Müdürü - Caretta Home

Fransa Kargo Gönderilerinde Sıkça Sorulan Sorular

Fransa kargonuzu alıcıya teslim edilmek üzere verdikten sonra arada geçen zaman boyunca paketinizin durumunu hakkında endişelenebilir ve onu takip etmek isteyebilirsiniz. Bu bilinmezlikten kurtulmanız için Navlungo gönderinize bir takip numarası atar. Bu takip numarası ile gönderinizin durumunu panelden kolayca izleyebilirsiniz. Böylece ürününüzün nerede olduğunu, teslim edilip edilemediğini ve diğer güncellemeleri kargo firmalarıyla iletişime geçmeden de öğrenebilirsiniz.

Fransa kargonuzun alıcıya güvenli bir şekilde ulaşması için aşağıdaki birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir:

 1. Gönderinizin niteliklerine göre doğru kargo firmasını tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Tercih ettiğiniz firmanın sunduğu avantajlar, paketinizin içeriğinin tercih ettiğiniz firmayla uygunluğu ve teslimat süreleri gibi detaylar işleminizin gerçekleşme şeklini etkileyebilir.
 2. Fransa’daki güncel ithalat ve gümrük vergisi ücretlerini kargonuzu yollamadan önce araştırın. Sonra bu vergileri ödemek için gerekli olan belgeleri hazırlamayı unutmayın.
 3. Göndermek istediğiniz kargonun aciliyetinin olup olmamasına bağlı olarak ne kadar sürede teslim edilmesini istediğinize göre gönderim yöntemini seçmeye özen gösterin.
 4. Fransa kargonuzun uzun bir yola çıkacağını unutmayın ve onun en doğru ve sağlam şekilde paketlendiğinden emin olun. Kargonuzun kurallara uygun olarak zarar görmeyecek şekilde en az ağırlık ve hacimde paketlenmiş olması gereklidir. Gerekirse bu konuda uzmanlardan destek de alabilirsiniz.
 5. Gönderici ve alıcı bilgilerini eksiksiz ve doğru girmeye dikkat etmelisiniz. Telefon numaralarını mutlaka yazarsanız kargonuz alıcı adreste bulunmadığında dahi ona teslim edilme şansı olur.
 6. Paketinizin içeriğini doğru ve net bir şekilde belirtin. Böylece Fransa kargonuz gümrük yetkililerinin incelemesinden daha hızlı bir şekilde geçebilir.

Fransa kargo paketlerinizin içeriğinin kargo gönderimine uygun olması gerekmektedir. Yurt dışına kargo gönderimiyle ilgili Ticaret Bakanlığınca belirlenen bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Bu sınırlamalar güvenlik nedeniyle belirlenmiştir. Gönderinizin doğru bir şekilde alıcıya ulaşması için göndermek istediğiniz ürünlerin aşağıdakilerden biri olmamasına dikkat etmelisiniz. Fransa’ya göndermesi yasak olan ürünlerin listesi şu şekildedir:

 • Resmi beyan ile gönderilmesi gereken ürünler (Tıbbi eldiven, koruyucu maske, koruyucu önlük, koruyucu iş elbisesi vb.)
 • Her çeşit patlayıcı, ateşleyici, aşındırıcı, yanıcı, patlayıcı özellikli maddeler ve türevleri
 • Uyuşturucu, esrar, kokain ya da yapımında kullanılan çeşitli malzemeler
 • Her türlü ateşli silah ve tüm donanımları
 • Bozulma özelliği olan radyoaktif ve biyolojik maddeler
 • Resmi evraklar
 • İşlenmemiş hayvan derileri
 • Telif hakkı olmayan markalı ürünler ve imitasyonları
 • Her türlü ilaç
 • Her türlü bitki
 • Para, çek, senet gibi kıymetli evraklar ve altın, değerli taşlar gibi ziynet eşyalar
 • Tütün ve tütün mamulleri
 • Mıknatıslı ürünler
 • Kısa sürede bozulma özelliği olan; yumurta, tavuk, et, balık, yağlı boya, makine yağı vb.
 • Parfüm, deodorant, traş köpüğü, saç spreyi gibi sıkıştırılmış basınçlı pakette olan ürünler
 • Organ ve cenaze
 • Canlı ya da cansız hayvanlar ve organları
 • Tohum
 • Antikalar, sanat eserleri, yasaklı yayınlar
 • Ülkeden çıkışı ya da gideceği ülkece girişi yasaklanmış ürünlerin Fransa kargonuzda bulunmaması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın ve Fransa hükümetinin verilerine göre Türkiye, Fransa’nın Avrupa Birliği ülkeleri haricinde 3. büyük ticaret ortağıdır. İki ülke arasında gerçekleşen ticaret hacmi yıldan yıla büyümektedir. Türkiye’den Fransa’ya ve Fransa’dan Türkiye’ye kargo gönderimi artarak devam etmektedir. Araştırmalara göre Türkiye’nin en çok ithalat yaptığı ülkeler sıralandığında Fransa 9. sırada yer almaktadır. İhracat yaptığı ülkeler listelendiğinde ise 7. sırada yer almaktadır.

E-ihracat dünya geneline yayılmış bir pazar alanıdır. E-ihracat fırsatı sayesinde ürünlerinizi dünyanın her yerine olduğu gibi elbette Fransa’ya da ulaştırmanız mümkündür. Fiziksel bir mağazaya gereksinim duymadan ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha az maliyetle daha verimli satışlar yapabilirsiniz. Yurtdışı pazarlarına açılmayı düşünüyorsanız Fransa’da en çok tercih edilen online pazaryerlerinden bazılarını tercih edebilirsiniz. Bu noktada kargo süreçlerini de dert etmenize gerek yoktur. Navlungo’nun lojistik hizmetlerinden yararlanarak süreci daha rahat yönetebilir, kolay ve güvenilir olarak Fransa kargolarınızın alıcılara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Evet. Türkiye’den Fransa’ya olduğu gibi Fransa’dan Türkiye’ye de kargo göndermek mümkündür. Bu kargo gönderimi DHL, FedEx ya da UPS gibi belirli global kargo firmaları aracılığıyla gerçekleşir. Bu firmaların sizin için en uygun Fransa kargo gönderim tekliflerini Navlungo’yu kullanarak öğrenebilirsiniz.

Fransa kargonuzun Türkiye’den çıkarak Fransa’daki alıcıya ulaşma süresi, teslimat adresi, gönderdiğiniz ürünlerin niteliği ve sizin teslimat tercihlerinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıca gönderinin taşınma yönteminin de buna etkisi vardır. Uçakla taşınan ürünler daha çabuk ulaşabilecekken karayolu ya da denizyolu ile taşınan ürünler daha geç ulaşabilir. Genel olarak bu sürenin birkaç gün ile birkaç hafta arasında değiştiği söylenebilir.

Fransa kargo gönderim ücreti gönderi tipiniz, paketinizin türü, paketinizin ağırlığı ve hacmi, kargonuzun varış konumu gibi çeşitli etmenlere bağlı olarak değişmektedir. Paketinizin niteliği haricinde teslimat hızı da kargo ücretinde değişikliğe neden olabilir. Daha hızlı gönderilmesini istediğiniz gönderiler için ücret artacaktır. Aynı şekilde kargonuzun ağırlığı ve hacmi arttıkça da gönderim ücreti artar. Navlungo aracılığıyla çeşitli tüm etmenler dikkate alınarak kargonuz için size en uygun olan teklifler sunulur.

Diğer Servislerimiz

 1. Ana Sayfa/
 2. Yurt Dışı Kargo Servisi/
 3. Fransa Kargo
İlk gönderinizi beraber gerçekleştirelim.
7/24 destek, online ödeme, yük takipHemen Teklif Al