Amazon Kargolarınızı Navlungo Uçursun

Amazon'a göndereceğiniz kargolarınızda hızlı ve güvenilir teslimat seçenekleri şimdi Navlungo'da! Amazon yurt dışı kargo gönderiminde yaşadığınız nakliye sorunlarına bugün elveda deyin.

Ücretsiz Teklif Al

Amazon Kargo Gönderimleriniz için Uçtan Uca Tüm Süreçlerde Yanınızdayız!

Amazon FBA için Ürün Nasıl Kargolanır?

Amazon FBA yöntemini kullanarak satış yapmak isteyen satıcılar için süreç aslında sanıldığından çok daha kolay olabilir. Burada önemli olan nokta gönderinizin Amazon’un yönergelerine ve prosedürlerine uygun olarak hazırlanmasıdır. Amazon FBA kargo gönderme işlemleri genel olarak şu şekildedir:

 • Bir Amazon FBA hesabı oluşturun

  Amazon Lojistik hizmetini kullanmak için bir Amazon satıcı hesabınızın olması gerekir.

 • Ürünlerinizi hazırlayın

  Ürünlerinizin düzgün bir şekilde paketlendiğinden ve Amazon'un paketleme ve hazırlama gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

 • Bir Gönderi Oluşturun

  Amazon satıcı hesabınızda oturum açın ve "Envanter" sayfasına gidin. Amazon'a göndermek istediğiniz ürünleri seçin ve yeni bir kargo oluşturun.

 • Amazon Etiketlerini Yazdırın

  Kargoyu oluşturduktan sonra Amazon, yazdırıp paketlerinize yapıştırmanız için size kargo etiketleri sağlayacaktır.

 • Navlungo'dan Teklif Alın

  Göndereceğiniz Amazon deposu adresine kargo teklifi alın.

 • Paketleyin ve Gönderin

  Gönderinizi güvenli bir şekilde paketleyin ve depomuza gönderin.

Türkiye’den Amazon’a Kargo Gönderirken Gereken Belgeler

Türkiye'den Amazon depolarına kargo gönderirken gümrük işlemlerinin yapılabilmesi ve kargonun sorunsuz bir şekilde teslim edilebilmesi için gerekli olan bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler genel olarak şunlardır:

Ticari Fatura

Sevk edilen mallar hakkında ürün adı, miktarı, değeri ve taşıma için özel talimatlar gibi bilgileri içerir.

Konşimento

Yükün alındığına dair bir makbuz niteliğinde olup, taşıyıcı tarafından malların sevk edilmek üzere teslim alındığını teyit etmek için düzenlenir.

Paketleme Listesi

Her bir öğenin miktarı, ağırlığı ve boyutları da dahil olmak üzere gönderiye dahil edilen öğelerin ayrıntılı bir listesidir.

Menşe Şahadetnamesi

Sevk edilen malın Türkiye menşeli olduğunu tasdik eder.

Amazon'a Express veya Konteyner Kargo Gönderin

Amazon deniz yolu servisi Navlungo’nun özellikle maliyetlerini düşürmek isteyen satıcıları için oldukça faydalıdır. İki yöntem arasındaki temel fark ise hem kargonun ulaşım süreci hem de maliyetidir. Genel olarak hava yoluna göre daha uzun ulaşım sürecine sahip olan deniz yolu, lojistik maliyet avantajı sayesinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Eğer kargonuzun ulaşım süreci için esneklik sağlamanız mümkün ise deniz yolu servisi kargo maliyetleriniz için oldukça faydalı olacaktır.

Amazon Kargolarımı Hangi Ülkelere Gönderebilirim?

Amazon global bir pazaryeridir ve 15 farklı ülkede doğrudan faaliyet gösterir. Temelde tüm Amazonlar birbirinden farklıdır. Örneğin Amazon Kanada’da satış yapacaksanız kargonuzu göndereceğiniz depodan hedef kitlenize kadar pek çok faktör farklılık gösterir.

Genel olarak ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Türkiye, Çin, Hindistan, Japonya, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri satış yapabileceğiniz Amazon ülkeleridir. Seçeceğiniz ülkeye göre kargo gönderirken belgeler ve yöntemler değişebilir. Bu sebeple satış yapacağınız Amazon ülkesini dikkatle seçmeniz ve tüm prosedürleri detaylı bir şekilde okumanız sorunsuz bir ticaretin anahtarıdır.

Amazon Yurt Dışı Kargo Hesaplama Nasıl Yapılır?

Amazon Amerika’ya kargo maliyetleri, gün sonunda kârınızla doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple maliyetinizi minimize etmek için pek çok çözüm yöntemi sunuyoruz. Amazon Amerika’ya kargo hesaplaması yaptığınızda yükün türü, boyutları, ağırlığı, adeti ve varış noktası fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerdir. Örneğin Navlungo’nun Amazon deniz yolu yöntemi lojistik maliyetlerini doğrudan düşürür fakat kargo süreci diğer yöntemlere göre daha uzundur. Bu noktada kargo hesaplaması yaparken seçeceğiniz taşıma yöntemi maliyetlerinizi doğrudan etkileyecektir. Kargo fiyatlarını hesaplamak için panelimize girebilir ve hızlıca hesaplama yapabilirsiniz.

Hemen Kargonu Hesapla

Amazon Yurt Dışı Kargo Fiyatları

Amazon kargo gönderimlerinde şeffaf ve anlaşılır fiyatlandırma sistemimiz, her zaman sizin çıkarlarınıza ve isteklerinize göre hareket eder. Küçük paketlerden büyük paletlere kadar Amazon kargo fiyatları için size sunduğumuz rekabetçi seçenekleri hemen inceleyin. Her gönderinin benzersiz olduğunu ve farklı ihtiyaçlar gerektirdiğini anlıyoruz, bu nedenle aralarında seçim yapabileceğiniz teklifleri panelimizde sizlerle buluşturuyoruz.

Paket TürüTaşıma YoluFiyat
KoliDenizTeklif Al
KoliKaraTeklif Al
KoliHavaTeklif Al
Amazon Kargo Fiyatları

Amazon Kargo gönderimlerinizde kargo maliyetlerinizi görmek için hemen panelimize gidin, gerekli bilgileri girin ve saniyeler içerisinde sizin için oluşturulan teklifleri inceleyin.

Fiyatları Gör

Müşteri Hikayeleri

“Navlungo ile çalışmaya başladığımdan beri hem deniz yolu hem hava yolu hem de son kullanıcı ve distribütör gönderilerimizde, koli ya da palet taşımalarımızda, gümrükte ve kargo aşamalarında hiçbir problem yaşamıyoruz. Uçtan uca mükemmel bir hizmet sağlıyorlar.”
Mehmet Esat TavukcuOperasyon Yöneticisi - Twin Science
“Navlun teklifleri için birkaç firmadan teklif toplamaya çalışıyor ve dönüş alabilmek için defalarca hatırlatma yapmak zorunda kalıyordum. Navlungo ekibi sayesinde tüm taleplerime çok hızlı geri dönüşler alabiliyorum. Ekibin çok özenli çalışması ve hassas takibi sayesinde tüm ürünler zamanında noktalara teslim ediliyor. Navlungo ve tüm ekibine destekleri için çok teşekkür ederim.”
thumbnail_berrin_zeyrek_af80a5bed7.webp
Berrin ZeybekProje Yöneticisi - Dsign Group
“Navlungo ile bir yıldır Gaziantep’ten Amazon Avrupa ve Amerika’ya express, koli ve palet bazlı sevkiyatlar yapıyoruz. Sevkiyat operasyonu ve sevkiyat sonrasında verdiği desteğin yanında Navlungo, kolay anlaşılabilir web sitesi ile tüm lojistik süreçlerinde yanımızda. Bu sayede biz de sadece satışa odaklanabiliyoruz. Destek ve katkılarından dolayı tüm ekibe teşekkür ederim.”
thumbnail_cetin_bayraktar_714fb4c3f1.webp
Çetin BayraktarE-Ticaret Müdürü - Caretta Home

Amazon Kargo Gönderiminde Sıkça Sorulan Sorular

Amazon, depolarına pek çok ürünün gönderilmesine izin verir. Ancak uyulması gereken bazı kısıtlamalar ve yönergeler vardır. Genel olarak Türkiye'den Amazon depolarına gönderilebilen ürünler şunlardır:

 • Kitaplar, CD'ler, DVD'ler ve diğer medya türleri.
 • Giyim, ayakkabı ve aksesuarlar.
 • Elektronik ve yedek parça.
 • Ev ve mutfak ürünleri.
 • Güzellik ve kişisel bakım ürünleri.
 • Oyuncak ve oyunlar.
 • Spor malzemeleri ve dış mekan ekipmanları.
 • Otomotiv parçaları.

Yukarıdaki gibi pek çok kategoride ürünleri Amazon’a gönderebilir ve satışını yapabilirsiniz. Bunlar haricinde yasa dışı, tehlikeli, bozulabilir veya özel işlem gerektiren ürünlerin gönderimi yasaktır. Yasaklı ürünler Amazon dışında Türkiye’nin ihracat kuralları ile de alakalıdır yani yalnızca Amazon’un kabul etmesi yeterli değildir. Türkiye’den giden gönderilerinizin de ihracata uygun olması gerekir.

Amazon satıcılarının uyması gereken bir dizi kural vardır. Öncelikle bu kuralları en ince ayrıntısına kadar okumak sorunsuz bir süreç için en önemli aşamadır. Amazon FBA ürün gönderimi sırasında ürünün paketleme türünden ürün kimliği (UPC, EAN, ISBN, GTIN vb.) tanımlayıcılara kadar her aşamasını istenilen standartlarda sağlamanız gerekir.

Eğer Amazon’un istediği standartları sağlamadan ürünlerinizi gönderirseniz depoda kontrol sonrasında ürünleriniz Amazon tarafından onaylanmayacaktır dolayısıyla satışa da çıkmayacaktır. Navlungo olarak Amazon kargolarınızın sorunsuz bir şekilde FBA depolarına ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Amazon Amerika’ya en ucuz kargo seçenekleri için hemen bizimle iletişime geçin.

Zamanınızın değerli olduğunu biliyoruz ve bu nedenle nakliye sürecini olabildiğince sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyoruz. Ortalama olarak kargonuzun Amazon depolarına ulaşması 7-10 iş günü civarında sürmektedir. Ancak, teslimat süresinin varış ülkesine, kargonun türüne ve gümrükleme gerekliliklerine bağlı olarak değişebileceğini lütfen unutmayın. Tüm süreci size vereceğimiz takip numarası ile kontrol edebilecek ve kargonuzun akıbeti hakkında her zaman bilgi sahibi olabileceksiniz.

Amazon kargo gönderinizi oluşturduktan hemen sonra gönderiniz yola çıkarken size sistem üzerinden bir takip numarası sunuyoruz. Bu takip numarası ile gönderinizin depodan çıkışından Amazon’a ulaşımına kadar tüm süreç ve güncellemeleri takip edebilir, her aşamada bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

 1. Ana Sayfa/
 2. Amazon Yurt Dışı Kargo
İlk gönderinizi beraber gerçekleştirelim.
7/24 destek, online ödeme, yük takipHemen Teklif Al