Amazon Kargolarınızı Navlungo ile Gönderin

Amazon'a göndereceğiniz kargolarınızda en hızlı ve güvenilir teslimat seçenekleri şimdi Navlungo'da! Amazon yurt dışı kargo gönderiminde yaşadığınız nakliye sorunlarına bugün elveda deyin.

fedex beyaz logo
tnt beyaz logo
ups beyaz logo
dhl beyaz logo
Amazon Kargolarınızı Navlungo ile Gönderin

Amazon Kargo Gönderimleriniz için Uçtan Uca Tüm Süreçlerde Yanınızdayız!

Amazon FBA için Ürün Kargolaması Nasıl Yapılır?

Amazon FBA ürün gönderimi Navlungo ile oldukça kolay ve zahmetsizdir. Bu noktada önemli olan unsur amazon kargo işlemleri için gereken prosedürlerin yerine getirilmesidir. Amazon FBA ürün göndermek ve amazon kargo firması bulmak Navlungo’nun size tanıdığı ayrıcalıklar sayesinde çok kolay. İşte izlemeniz gereken adımlar:

 • Amazon FBA Hesabı Oluşturun

  Amazon’un sunmuş olduğu lojistik hizmetinden yararlanmak için Amazon satıcı hesabına sahip olmalısınız.

 • Ürünlerinizi hazırlayın

  Göndermek istediğiniz ürünlerin gerek paketleme gerek hazırlama noktasında Amazon’un şartlarına uyduğuna emin olun.

 • Bir Gönderi Oluşturun

  Satıcı hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Envanter” sayfasına girin. Bu sayfadan Amazon’a göndereceğiniz ürünleri seçerek kargo oluşturun.

 • Amazon Etiketlerini Yazdırın

  Kargonuzu oluşturduktan sonra Amazon tarafından sizlere verilen kargo etiketlerini yazdırarak paketlerinizin üzerine yerleştirin.

 • Navlungo'dan Teklif Alın

  Göndermek istediğiniz Amazon deposunu belirleyerek hızlıca teklif alın.

 • Navlungo'ya Teslim Edin

  Hazırladığınız paketlerinizi güvenli bir şekilde depomuza iletin.

Türkiye’den Amazon’a Kargo Gönderirken Gerekli Belgeler

Türkiye genelinde Amazon yurt dışına kargo gönderme işlemlerinizde izlemeniz gereken belli başlı prosedürler bulunur. Bu kapsamda Amazon yurt dışı kargo işlemleri için ticari fatura ya da konşimento gibi çeşitli belgelerin bulundurulması gerekir. Genel olarak istenen belgeler şu şekildedir:

Türkiye’den Amazon’a Kargo Gönderirken Gerekli Belgeler
Ticari Fatura

Taşınan ürünlerin isim, miktar ve maliyeti gibi bilgileri içerir.

Konşimento

Yükün alındığını gösteren bir makbuzdur. Aynı zamanda taşıyıcının malları teslim aldığını da belirtir.

Paketleme Listesi

Gönderiye dahil edilen bütün ögelerin ayrıntılı bir listesidir. Buna ayrıca miktar, boyut ve ağırlıklar da dahildir.

Menşe Şahadetnamesi

Amazon yurt dışı kargo taşıma sürecinde gümrükte taşınan ürünün menşeini belirtir.

Amazon Kargolarınızı Express veya Konteyner Seçenekleriyle Gönderin

Navlungo'nun Amazon deniz kargo hizmeti, maliyetlerini azaltmayı hedefleyen satıcılar için son derece kullanışlıdır. İki taşımacılık yöntemi arasındaki en büyük fark, kargonun taşıma süresi ve maliyetidir. Genellikle hava yolu taşımacılığına kıyasla daha uzun süren deniz yolu taşımacılığı, maliyet tasarrufu sağladığı için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Eğer kargonuzun ulaşma süresi konusunda esneklik gösterebiliyorsanız deniz yolu hizmeti kargo maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilir.

Amazon Kargolarınızı Express veya Konteyner Seçenekleriyle Gönderin

Amazon Kargolarımı Hangi Ülkelere Gönderebilirim?

Birleşik Krallık Bayrağı
Almanya Bayrağı
ABD Bayrağı
Kanada Bayrağı

Amazon, dünya genelinde global bir pazaryeri olarak bilinir. Bu nedenle de 15 farklı ülkede faaliyetlerini yürütür. Ülkelerin pazaryerleri de birbirinden farklıdır. Örneğin Amazon Amerika kargo işlemleri diğer ülkelere göre farklı prosedürler gerektirir. Dolayısıyla Türkiye’den Amazon Amerika’ya kargo ücretleri de bu doğrultuda hesaplanır. Amazon Amerika’ya kargo hesaplama işlemleriniz için Navlungo’nun uzman ekiplerinden yardım alabilir ve Amazon Amerika’ya en ucuz kargo seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Amazon Yurt Dışı Kargo Hesaplama Nasıl Yapılır?

Amazon yurt dışı kargo ücreti, ürünlerin ağırlık, boyut ya da ürün tipiyle doğrudan bağlantılıdır. Amazon Amerika kargo ücreti hesaplanırken bütün bu unsurların göz önünde bulundurulması gerekir. Fakat tüm bu hesaplamaları sizin yerinize yapan ve ihtiyacınız doğrultusunda size teklif oluşturan teklif botumuzu kullanarak saniyeler içerisinde kargo maliyetinizi hesaplayabilirsiniz.

Hesaplama Aracı

kg

Amazon Yurt Dışı Kargo Fiyatları

Amazonda kargo ücreti gönderim sağlanan ülkelere göre değişebilir. Bu nedenle Navlungo sizlere anlaşılabilir fiyatlandırma sistemi sunar. Amazon FBA kargo ücreti ve daha pek çok konuda Navlungo’nun karşılaştırıcı sisteminden yararlanabilirsiniz. Panelimizde yer alan seçeneklerle, Amazon anlaşmalı kargo firmalarına ulaşabilir ve sizin için en uygun Amazon kargo gönderimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Paket TürüTaşıma YoluFiyat
KoliDenizTeklif Al
KoliKaraTeklif Al
KoliHavaTeklif Al
Amazon Kargo Fiyatları

Amazon Kargo gönderimlerinizde kargo maliyetlerinizi görmek için hemen panelimize gidin, gerekli bilgileri girin ve saniyeler içerisinde sizin için oluşturulan teklifleri inceleyin.

Fiyatları Gör

Müşteri Hikayeleri

twin logo
“Navlungo ile çalışmaya başladığımdan beri hem deniz yolu hem hava yolu hem de son kullanıcı ve distribütör gönderilerimizde, koli ya da palet taşımalarımızda, gümrükte ve kargo aşamalarında hiçbir problem yaşamıyoruz. Uçtan uca mükemmel bir hizmet sağlıyorlar.”
Mehmet Esat Tavukçu
Mehmet Esat TavukcuOperasyon Yöneticisi - Twin Science
DSIGN logo
“Navlun teklifleri için birkaç firmadan teklif toplamaya çalışıyor ve dönüş alabilmek için defalarca hatırlatma yapmak zorunda kalıyordum. Navlungo ekibi sayesinde tüm taleplerime çok hızlı geri dönüşler alabiliyorum. Ekibin çok özenli çalışması ve hassas takibi sayesinde tüm ürünler zamanında noktalara teslim ediliyor. Navlungo ve tüm ekibine destekleri için çok teşekkür ederim.”
thumbnail_berrin_zeyrek_af80a5bed7.webp
Berrin ZeybekProje Yöneticisi - Dsign Group
Caretta Home logo
“Navlungo ile bir yıldır Gaziantep’ten Amazon Avrupa ve Amerika’ya express, koli ve palet bazlı sevkiyatlar yapıyoruz. Sevkiyat operasyonu ve sevkiyat sonrasında verdiği desteğin yanında Navlungo, kolay anlaşılabilir web sitesi ile tüm lojistik süreçlerinde yanımızda. Bu sayede biz de sadece satışa odaklanabiliyoruz. Destek ve katkılarından dolayı tüm ekibe teşekkür ederim.”
thumbnail_cetin_bayraktar_714fb4c3f1.webp
Çetin BayraktarE-Ticaret Müdürü - Caretta Home

Amazon Kargo Gönderiminde Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Amazon deposuna ürün göndermek için uyulması gereken birtakım yönergeler ve kısıtlamalar vardır. Amazon FBA ürün gönderme kapsamında gönderebileceğiniz ürünler şu şekilde sıralanabilir:

 • Otomotiv parçaları
 • Ev ve mutfak ürünleri
 • Elektronik ve yedek parça
 • Spor malzemeleri ve dış mekan ekipmanları
 • Giyim, ayakkabı ve aksesuar
 • Güzellik ve kişisel bakım ürünleri
 • Kitaplar, CD’ler, DVD’ler ve diğer medya türleri
 • Oyuncak ve oyunlar

Amazon Amerika FBA Türkiye kargo gönderimlerinizde yukarıdaki ürünleri tercih ederek satışlarınızı yapabilirsini. Bunların dışında kalan yasa dışı, özel işlem gerektiren, bozulabilir veya tehlikeli ürünler Amazon FBA kargo gönderme kapsamında yasaktır. Ayrıca Türk Ticaret Kanunu’na göre ihracata izin verilmeyen ürünleri de gönderemezsiniz. Gönderebileceğiniz ürünler, Amazon kargo hesaplama ve Amazon deposuna ürün gönderme ücreti gibi merak ettiğiniz konularla ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amazon kargo nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilmeniz için dikkat edilmesi gereken noktalara hakim olmalısınız. Amazon kargo işlemlerinizde ürünün paketleme türünden tanımlanmasına kadar istenilen bütün standartları sağlamalısınız. Depodaki kontrol aşamasında standartları sağlamadığınız tespit edilirse ürünleriniz satışa çıkmaz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise ürünlerinizi hangi ülkenin deposuna göndereceğinizdir. Örneğin Amazon Amerika’ya kargo gönderirken uygulamanız gereken kurallarla Kanada’ya kargo gönderirken dikkat edeceğiniz noktalar farklıdır. Bunun sebebi her ülkenin kendi ithalat-ihracat kurallarına sahip olmasıdır. Bu noktada Amazon Amerika’ya kargo veya Amazon FBA kargo hesaplama ile ilgili takıldığınız her konuya alanında uzman ekibimizle görüşerek cevap bulabilirsiniz.

Online işletmenizin büyüyebilmesi için zamanın ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Amazon FBA Türkiye’den ürün gönderme işlemlerinizi sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyoruz. Amazon kargolarınızın depoya ulaşması ortalama olarak 7-10 iş günü sürmektedir. Ancak Amazon kargoların teslimat süresi varış ülkesi, nakliye türü, gümrük gereksinimlerine göre değişebilmektedir.

Bu noktada ürünlerinizin kısa zamanda ulaşması için Amazon hızlı kargo veya Amazon ekspres teslimat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Nakliye türü teslimat aşamasında oldukça önemli olduğu için Amazon yurt dışı uçak kargo şirketlerini de değerlendirebilirsiniz. Ancak Amazon kargo fiyatlarının nakliye türüne göre de değişiklik gösterdiğini unutmamalısınız.

Amazon deposuna ürün gönderme işleminiz için size özel bir takip numarası veriyoruz. Navlungo Amazon kargo gönderilerinizi bu takip numarası sayesinde bütün güncellemeleriyle anbean takip edebilirsiniz. Amazon FBA kargo gönderileriniz ile ilgili takıldığınız her noktada bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

 1. Ana Sayfa/
 2. Yurt Dışı Kargo/
 3. Amazon Yurt Dışı Kargo
İlk gönderinizi beraber gerçekleştirelim.
7/24 destek, online ödeme, yük takipHemen Teklif Al